Od 1. 7. 2022 prešiel Futbalový štadión do správy Správy rekreačných a športových zariadení Humenné.

Futbalový štadión prešiel komplexnou rekonštrukciou a znovu otvorený bol v júni 2018. Divákom sú k dispozícii dve tribúny s kapacitou 1 809 miest na sedenie, v rámci ktorých je vytvorený VIP sektor s kapacitou 110 miest na sedenie, novinársky sektor, ktorý obsahuje 9 miest pre komentátorov, 18 miest pre pišúcich novinárov a 20 miest pre novinárov (bez stolíka) a sektor hostí s kapacitou 155 miest na sedenie.

Pribudla aj úplne nová dvojpodlažná prevádzková budova so zázemím pre kompletný servis počas futbalových zápasov i tréningov. Na prízemí prevádzkovej budovy sa nachádzajú 2 šatne, miestnosť pre trénera, rozhodcov, delegátov, prvej pomoci a dopingová miestnosť. Na poschodí je novinárska miestnosť s pripojením na Wi-Fi, televízna miestnosť s plošinou pre kamery, velín na ozvučenie štadióna a ovládanie svetelnej tabule, kancelária a VIP miestnosť s kuchynkou a sociálnymi zariadeniami. V doplnkových objektoch sa okrem iného nachádza bufet, toalety, miestnosť prvej pomoci, ako aj dve pokladne.

V areáli futbalového štadióna sa nachádza hlavné trávnaté ihrisko, tréningové ihrisko s umelou trávou, multifunkčné ihrisko a telocvičňa.

V roku 2020 bolo dokončené tréningové ihrisko s umelou trávou s oplotením ihriska vo výške 6 m, vrátane 3 brán pre vstup obsluhy a 3 bráničiek pre vstup športovcov a divákov; umelým osvetlením, čím sa výrazne predĺžila doba využiteľnosti v zimných mesiacoch a ochladzovaním trávnika, čo bolo potrebné pre udržanie využiteľnosti hernej plochy v letných mesiacoch. Na ihrisku s umelou trávou sa nachádza 8 postrekovačov so vstavaným elektromagnetom a dostrekom až 50 m. Doba ochladzovacieho cyklu je cca 15 minút.

V roku 2022 pribudli na tréningovom ihrisku s umelou trávou tribúny. Kapacita oboch tribún je 229 miest na sedenie.

Koncom roku 2022 bola Mestom zrealizovaná rekonštrukcia a modernizácia podlahy telocvične vo viacúčelovej budove. Nová podlaha pozostáva z vrchného záklopu 16 mm (drevotriesková doska) na pružnom rošte, z vibračného nosníka s elastickými gumovými podložkami v hrúbke 20 mm, na ktorý bola namontovaná podlaha z priečne fixovaných dosák s polyetylénovou fóliou. Povrchovú úpravu tvorí viacfarebný športový polyuretánový povrch.

Vo viacúčelovej budove bola zároveň v januári 2023 ukončená rekonštrukcia šatne A-mužstva a sociálnych zariadení. Investičnú akciu realizovala Samospráva. Obmenou prešli sprchy, toalety, šatňa pre hráčov, ochladzovací bazén a pribudla nová kombinovaná sauna (suchá + infra) s kapacitou 8 osôb.

Areál futbalového štadióna slúži organizovaným a neorganizovaným aktivitám jednotlivcom a kolektívom všetkých vekových skupín, verejnosti a športovcom na pravidelný tréningový, proces všetkých kategórií FK Humenné, prípravné, majstrovské a iné zápasy, turnaje, regeneráciu a rekreačné športovanie verejnosti.

Areál futbalového štadióna je otvorený denne od 7.00 hod do 20.00 hod. (v prípade potreby je možné s prevádzkovateľom dohodnúť dlhšiu prevádzkovú dobu)

Obsadenosť futbalového štadióna - klikni pre zobrazenie

PREVÁDZKOVÝ PORIADOK pre návštevníkov Futbalového štadióna – klikni pre zobrazenie

PREVÁDZKOVÝ PORIADOK pre návštevníkov Futbalového ihriska s umelou trávou – klikni pre zobrazenie

Cenník prenájmu jednotlivých športovísk na FŠ – klikni pre zobrazenie


Kontakt:
Správa rekreačných a športových zariadení Humenné
Chemlonská7
066 01 Humenné
IČO: 00520560
e-mail: 
srasz@sraszhumenne.sk

Kontaktná osoba: Ing. Zuzana Žilinská

Mobil: 0917 300 953
e-mail:  
futbalovystadionhe@gmail.com


04.jpg03.jpg20.jpg12.jpg15.jpg02.jpg05.jpg14.jpg13.jpg21.jpg19.jpg10.jpg17.jpg22.jpg06.jpg01.jpg08.jpg24.jpg23.jpg16.jpg11.jpg18.jpg09.jpg07.jpg